Już dziś na Letniej Scenie Progresji w Warszawie wystąpi Breaking Benjamin. Zespół często porównywany do zespołów takich jak Three Days Grace, Shinedown czy Seether i należy do najbardziej rozpoznawalnych grup rockowych XXI wieku. Ich muzyka charakteryzuje się ciężkimi gitarowymi riffami, melodyjnymi refrenami oraz emocjonalnymi tekstami poruszającymi tematy walki z problemami, samotności, bólu i nadziei. Grupę założył wokalista i gitarzysta Benjamin Burnley, który jest główną postacią zespołu i autorem większości utworów. Po sukcesach w latach 2000. zespół zawiesił działalność z powodu problemów zdrowotnych Burnleya oraz konfliktów wewnątrz grupy. W 2014 roku Burnley reaktywował Breaking Benjamin z nowym składem. Można na pewno liczyć na The Diary of Jane, Breath, I Will Not Bow i wiele innych hitów. Nawet do końca nie znając samej twórczości Breaking Benjamin, słysząc tę nazwę ma się świadomość, że jest to jedna z największych marek współczesnego rocka. Od debiutanckiego “Saturate”, przez “We Are Not Alone”, “Phobia”, “Dear Agony”, “Dark Before Dawn”, po zamykający na ten moment ich dyskografię “Ember”, zespół z każdym kolejnym wydawnictwem podbija listy przebojów i pokrywa swoją twórczość złotem i platyną.
Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce więc zadbajcie o odpowiednią formę.
Czasówka:
17:30 - VIP
18:30 - wejście
19:30 - Return To Dust
20:30 - Breaking Benjamin
Organizator: Winiary Bookings
Nieznany
electrolite.wm@gmail.com
Muzyczna 15
Warszawa, 00-001