Sad Smiles to czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to… 18 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki. W ostatnich dwóch latach zagrali na głównej scenie OFF Festivalu, na Męskim Graniu, Inside Seaside, Music Week Poland i wygrali FAMĘ. Niedawno otrzymali nominację do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Piosenka zapowiada drugi album pt. "Komercja".
To dla mnie bardzo ważny utwór. Opowiada o zakończeniu pewnej romantycznej relacji, którą bardzo mocno przeżyłem. Wydaje mi się, że ta piosenka pomogła mi wyjść z dołka, w którym wtedy byłem. Zrobiliśmy utwór o podnoszeniu się. O tym, że świat się zawalił i teraz trzeba sobie z tym poradzić - mówi lider grupy, Szymon Jarmuła.
Sad Smiles zagrali ponad 150 koncertów, między innymi przed Pawłem Domagałą, zespołem Katarsis (nasza galeria z tego występu TUTAJ), Raz Dwa Trzy, Pidżamą Porno czy Happysad, wystąpili na CieszFanów Festivalu oraz na Watermill w Niemczech oraz Takt Festivalu w Serbii (jako headliner), grali na showcasach Great September i Tak Brzmi Miasto. Ich single emitowane były w kilkudziesięciu stacjach radiowych z Czwórką, Trójką, Radiem 357, Antyradiem, Eską Rock i Radiem Nowy Świat na czele.
Nieznany
electrolite.wm@gmail.com
Muzyczna 15
Warszawa, 00-001